Poznaj 3 kroki do zostania programistą robotów przemysłowych

21.04.2023

Programowanie robotów przemysłowych to przyszłość branży produkcyjnej. Jeśli zastanawiasz się, od czego zacząć, w co warto zainwestować swój czas i pieniądze, aby skutecznie i w szybkim czasie nauczyć się obsługi oraz programowania robotów przemysłowych – jesteś we właściwym miejscu! Z artykułu dowiesz się, jakie kroki należy podjąć, aby rozpocząć karierę w tym dobrze płatnym i rozwojowym zawodzie.

Uzyskaj certyfikaty

Brak wykształcenia w dziedzinie inżynierii lub informatyki nie odbiera Ci możliwości podjęcia pracy jako programista robotów przemysłowych. Niezależnie od wieku i poprzednich doświadczeń zawodowych, możesz rozpocząć kurs w Akademii dla Przemysłu i wybrać zupełnie nową ścieżkę kariery!

Oferowany przez nas kurs programowania robotów przemysłowych ABB, KUKA i FANUC kończy się uzyskaniem certyfikatu honorowanego w większości krajów UE i Europejskiego Obszaru Gospodarczego. To oznacza szerokie perspektywy zawodowe również za granicą.

Kurs z programowania robotów przemysłowych jest względnie tani – zwraca się już po kilku tygodniach po rozpoczęciu pracy na stanowisku programisty.

Programistą robotów może zostać każdy, kto ukończył 18 lat i ma chęci do nauki. Zrobotyzowane stanowiska przemysłowe mogą wydawać się skomplikowane, jednak realizując kurs z dobrze ułożonym programem nauczania, szybko zdobędziesz potrzebne umiejętności.

Zdobądź doświadczenie praktyczne

Im więcej czasu poświęcisz na praktyczne programowanie robotów przemysłowych, tym bardziej doświadczonym i skutecznym programistą będziesz. A to oznacza, że bardziej pożądanym przez pracodawców.

Praktyka jest kluczowa w pracy programisty robotów przemysłowych. Pierwsze doświadczenie zdobędziesz podczas kursów w Akademii dla Przemysłu, a następnie sugerujemy podjąć praktyki zawodowe, staż lub pracę jako młodszy specjalista w jednym z dużych zakładów produkcyjnych, gdzie będziesz mieć możliwość pracy na nowoczesnych robotach i pod okiem specjalistów.
Warto angażować się również w projekty hobbystyczne, który są dodatkowym punktem w CV i pokazują pasję oraz chęć pogłębiania wiedzy.

Rozwijaj się i ucz od doświadczonych programistów

Kształć się nieustannie! Robotyka to dziedzina, która rozwija się bardzo szybko. Dlatego ważne jest, aby stale uczyć się nowych technologii i metod programowania.

Programowanie robotów przemysłowych wymaga nie tylko wiedzy technicznej, ale także umiejętności takich jak komunikacja, rozwiązywanie problemów i kreatywność. Staraj się rozwijać je równocześnie z umiejętnościami technicznymi.

Kursy w Akademii dla Przemysłu prowadzą inżynierowie z wieloletnią praktyką, którzy są prawdziwymi pasjonatami nowych technologii w przemyśle. W naszych szeregach znajdują się naukowcy, autorzy opracowań i książek branżowych oraz eksperci i konsultanci współpracujący z instytucjami państwowymi. Gwarantujemy skuteczną naukę nowych kompetencji, w przystępnej formie i przyjaznej atmosferze.

Pamiętaj, że programowanie robotów przemysłowych to bardzo wymagające i odpowiedzialne zadanie. Musisz być gotowy na ciągłe uczenie się i doskonalenie swoich umiejętności!

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o robotach przemysłowych ABB, KUKA i FANUC, na których przeprowadzamy szkolenia, zajrzyj tutaj:

A pełną ofertę szkoleń w Akademii dla Przemysłu znajdziesz tutaj.

Pozostałe wpisy


Kontakt

ADRES:
ul.Wiaduktowa 21
51-317 Wrocław

GODZINY OTWARCIA
pn. - pt. 9:00-17:00


DANE DO PRZELEWU
Akademia Dobrej Jazdy
ul. Bierutowska 1A
51-317 Wrocław

BANK PKO
PL 31 1020 5226 0000 6402 0261 0855

W tytule proszę wpisać imię, nazwisko, datę urodzenia oraz za co dokonywany jest przelew.

W przypadku firm prosimy dodać NIP nabywcy
- potrzebny do wystawienia faktury zgodnie z Dz.U. poz. 1520.

MAPA

Jesteśmy do Waszej dyspozycji: 


Ewelina Miodek

e-mail: akademia.ewelina@gmail.com

tel.: 511451887

Michał Majchrzak

e-mail: akademia.oferty@gmail.com

tel.: 577177696

Leszek Rabsztyn

e-mail: akademia.leszek@gmail.com

tel.: 502025383

Zbigniew Sadowski

e-mail: grupa.akademia@gmail.com

tel.: 690050747