FANUC, KUKA i ABB, czyli najpopularniejsze roboty przemysłowe w zakładach produkcyjnych

30.03.2023

Poznaj trzy najbardziej znane i uznawane marki robotów przemysłowych na świecie FANUC, KUKA i ABB. Dowiedz się więcej o każdej z nich, zastosowaniu ich robotów w przemyśle oraz programowaniu, które jest szansą na nową ścieżkę kariery.

Wraz z postępem technologicznym i rozwojem sztucznej inteligencji, automatyzacja przemysłu staje się coraz bardziej zaawansowana, a wprowadzane roboty przemysłowe bardziej skomplikowanie w obsłudze. Widzimy tutaj kilka korzyści – dzięki robotom zwiększa się efektywność, wydajność produkcji i poprawia jakość wyrobów, a także coraz szerzej otwierają się drzwi do rozwojowego zawodu, jakim jest programowanie maszyn przemysłowych.

Marka FANUC


FANUC to japoński producent robotów przemysłowych, który zaczął swoją działalność w 1956 roku. Ich roboty są szeroko stosowane w różnych gałęziach przemysłu, m.in. w motoryzacji, elektronice i produkcji części zamiennych. FANUC ma w swojej ofercie szeroką gamę robotów przemysłowych, w tym roboty spawalnicze, roboty paletyzujące, roboty obróbcze, roboty montażowe i wiele innych.

Marka KUKA


KUKA to niemiecka firma specjalizująca się w produkcji robotów przemysłowych. Firma ta powstała w 1898 roku i działa w ponad 30 krajach na całym świecie.

Oferują roboty przemysłowe o różnych rozmiarach i zastosowaniach, w tym roboty spawalnicze, roboty paletyzujące, roboty do obróbki metali, a także roboty kolaboracyjne, które są przeznaczone do pracy wraz z ludźmi.

Marka ABB


ABB to międzynarodowa firma specjalizująca się w produkcji zaawansowanych rozwiązań z zakresu automatyki i robotyki. Firma ABB produkuje różnego rodzaju roboty przemysłowe, w tym roboty spawalnicze, malarskie, paletyzujące, sortujące, a także roboty mobilne, w tym roboty logistyczne i samobieżne pojazdy AGV. Ich roboty cieszą się uznaniem dzięki swojej precyzji, niezawodności i szybkości działania.

Roboty wszystkich wymienionych marek używane są w branżach, takich jak automotive, przemysł lotniczy, farmaceutyczny, spożywczy i wiele innych.

Praca na stanowisku: programista robotów przemysłowych


Jeśli szukasz nowych możliwości zawodowych, rozwój automatyzacji przemysłu to okazja do zdobycia nowych kwalifikacji i podjęcia dobrze płatnej pracy. To właśnie roboty KUKA, ABB, FANUC – trzech wiodących marek, można spotkać w największych zakładach przemysłowych na świecie, ale również w Polsce. Dlatego w Akademii dla Przemysłu przeprowadzamy szkolenia z zakresu ich programowania!

Nasze wieloletnie doświadczenie i współpraca ze specjalistami związanymi z przemysłem 4.0 pozwoliły opracować autorskie metody realizacji zajęć edukacyjnych oraz precyzyjne określenie zadań przyszłych programistów i operatorów robotów.

U nas zdobędziesz specjalistyczną wiedzę, która pozwoli Ci rozpocząć pracę w nowym zawodzie!

Programowanie robotów – jak przebiega szkolenie w Akademii dla Przemysłu?


W naszej Akademii masz możliwość szkolenia się na trzech poziomach zaawansowania. Zacznij od kursu programista robotów przemysłowych - poziom 1, po którym od razu będziesz mieć szansę podjąć pracę w zakładzie produkcyjnym.

Szkolenie obejmuje 24 godziny zajęć, podczas których poznasz zasady pracy z robotami KUKA, ABB, FANUC. Po egzaminie uzyskasz certyfikat honorowany w większości krajów UE i Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

Ramowy program szkolenia:

  • bezpieczeństwo pracy z robotem,
  • obsługa systemu robota,
  • wiedza z zakresu układów współrzędnych,
  • przesuw ręczny robota,
  • pomiar obrabianego przedmiotu,
  • podstawy programowania ruchów,
  • wstawianie, usuwanie i korygowanie punktów,
  • przegląd podstawowego programowania logiki,
  • praca w trybie automatycznym,
  • archiwizacja projektów.

Dowiedz się więcej oraz sprawdź pełną ofertę szkoleń w Akademii dla Przemysłu tutaj.

Pozostałe wpisy


Kontakt

ADRES:
ul.Wiaduktowa 21
51-317 Wrocław

GODZINY OTWARCIA
pn. - pt. 9:00-17:00


DANE DO PRZELEWU
Akademia Dobrej Jazdy
ul. Bierutowska 1A
51-317 Wrocław

BANK PKO
PL 31 1020 5226 0000 6402 0261 0855

W tytule proszę wpisać imię, nazwisko, datę urodzenia oraz za co dokonywany jest przelew.

W przypadku firm prosimy dodać NIP nabywcy
- potrzebny do wystawienia faktury zgodnie z Dz.U. poz. 1520.

MAPA

Jesteśmy do Waszej dyspozycji: 


Ewelina Miodek

e-mail: akademia.ewelina@gmail.com

tel.: 511451887

Michał Majchrzak

e-mail: akademia.oferty@gmail.com

tel.: 577177696

Leszek Rabsztyn

e-mail: akademia.leszek@gmail.com

tel.: 502025383

Zbigniew Sadowski

e-mail: grupa.akademia@gmail.com

tel.: 690050747