Kurs CNC - operator programista maszyn CNC poziom 1 - teraz tylko 2000 zł

Terminy kursu operatora programisty maszyn CNC we Wrocławiu

W Akademii dla Przemysłu możesz wziąć udział w kursie CNC weekendowym lub porannym.

Kurs CNC - Wrocław:

22 lipca 2023 r.- Szkolenie weekendowe, czas trwania 2x sob.-nd. od godz. 8.00

31 lipca 2023 r. -Szkolenie poranne, pon. - pt. od godz. 8.00

19 sierpnia 2023 r. - Szkolenie weekendowe, czas trwania 2x sob.-nd. od godz. 8.00

28 sierpnia 2023 r. -Szkolenie poranne, pon. - pt. od godz. 8.00

11 września 2023 r.-Szkolenie poranne, pon. - pt. od godz. 8.00


Terminy kursu operatora programisty maszyn CNC we Wrocławiu

Aby dowiedzieć się więcej, zadzwoń pod numer: 515 449 084

Operator programista maszyn CNC – szkolenia

Operator programista maszyn CNC – szkolenia

Szkolenie operatora programisty maszyn CNC we Wrocławiu dedykujemy osobom, które w swojej codziennej pracy używają bądź będą używać tokarek i frezarek sterowanych numerycznie. Szkolenie ma na celu pokazać pracę przy maszynach CNC, nauczyć wprowadzania zmian w projektach i nadzorować proces obróbki.

Kurs operatora maszyn CNC pozwoli Państwu nabyć praktyczne umiejętności potrzebne w codziennej pracy. Ukończone szkolenie jest dla Państwa gwarancją posiadania wiedzy, umiejętności i kompetencji przewidzianych dla zadań stosowanych w przemyśle oraz zapewni Państwu możliwość samorealizacji na różnych stanowiskach operatorskich.

Wiedza oraz doświadczenie naszych prowadzących, a także nasza współpraca z przemysłem, doprowadziła do stworzenia nowych modułów szkoleniowych. Każdy kurs CNC zbudowaliśmy od podstaw i oparliśmy o nasze, autorskie metody, aby zapewnić Wam, jako przyszłym Operatorom, jak najlepsze doświadczenie edukacyjne.


Kurs CNC – sprzęt szkoleniowy

W Akademii posiadamy między innymi trzyosiowe centrum pionowe, frezarkę oraz tokarkę sterowaną numerycznie. Maszyny i obrabiarki numeryczne CNC, które posiadamy, to pełne urządzenia przemysłowe. Nie są to egzemplarze okrojone do celów szkoleniowych!

Akademia dla Przemysłu jest pierwszym ośrodkiem szkoleniowym, który jednocześnie nie prowadzi procesów produkcji. Dbamy o Państwa komfort zapewniając pełną dostępność procesów szkoleniowych.

Dzięki narzędziom dydaktycznym nasi klienci zgłębią wiedzę z zakresu pracy urządzeń CNC i ich modułów sterowniczych.


Kurs CNC – sprzęt szkoleniowy

Tematyka szkoleń CNC na operatora maszyn numerycznych

Tematyka szkoleń CNC na operatora maszyn numerycznych

Kurs CNC we Wrocławiu obejmuje 40 godzin dydaktycznych zajęć i podzielony został na:

  • moduł teoretyczny kursu CNC – 16 godzin

Podczas tej części szkolenia trenowane są umiejętności czytania rysunku technicznego, omawiana jest wiedza z zakresu budowy maszyn i ich punktów charakterystycznych, obsługi robotów przemysłowych oraz narzędzi wykorzystywanych w obróbce skrawaniem. Uczestnicy zapoznają się również ze strukturą oprogramowania ISO G-kod oraz pulpitem sterowania

  • moduł praktyczny kursu CNC – 24 godziny

Podczas zajęć praktycznych omówiona zostanie część BHP oraz podstawowe czynności obsługi obrabiarki i tryby jej pracy. W ramach kursu CNC nasi klienci nauczą się montować narzędzia oraz imadło, w bezpieczny sposób osadzać detal a także wyznaczyć jego punkty charakterystyczne, kontrolować najazdy i odjazdy narzędzia.
W trakcie szkolenia kursanci poznają zasady programowania elementów za pomocą G-kodu oraz nakładek ShopMill oraz ManualGuide.

W ramach części praktycznej poruszona zostanie również obróbka i praca w różnych trybach obrabiarki.

W części praktycznej szkolenia operator maszyn CNC, kursanci zapoznają się szczegółowo z budową i funkcjonalnościami obrabiarek sterowanych numerycznie. Poznają między innymi zasady działania napędów posuwów, rodzaje uchwytów (wyposażenia mocującego), a także różne sposoby sterowania maszyną.



Kurs CNC - egzamin

W ostatnim dniu szkolenia CNC zostanie przeprowadzony egzamin. Certyfikacja odbędzie się w oparciu o normę PN-EN ISO/IEC 17024:2012.

Po zdanym egzaminie uczestnik otrzyma certyfikat wydany przez Polski Instytut Certyfikacji, honorowany w krajach Unii Europejskiej oraz Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

Koszt egzaminu wynosi 200 zł i nie jest wliczony w cenę kursu CNC.

Kurs CNC - egzamin

Ile kosztuje kurs operatora CNC?

Cena kursu operatora CNC jest zwykle uzależniona od wybranej formy zajęć, poziomu trudności i ośrodka szkoleniowego. Koszt może być też różny w różnych miastach Polski. Kurs CNC na poziomie pierwszym kosztuje w naszej Akademii jedynie 2 000 zł. Oferujemy zarówno szkolenia poranne (w dni robocze od godziny 8:00), jak i weekendowe (sobota niedziela, zajęcia od godziny 8:00).

Ile trwa kurs na maszyny CNC?

Kurs operatora CNC można ukończyć w relatywnie krótkim czasie. Nasze zajęcia (zarówno te w tygodniu, jak i weekendowe) układamy w wygodny grafik, dzięki czemu zdobywanie uprawnień CNC nie przedłuża się miesiącami (co szczególnie docenią osoby, które chcą jak najszybciej zdobyć pracę w zawodzie). Ponieważ zajęcia teoretyczne i praktyczne trwają łącznie 40 godzin, kurs operatora maszyn CNC można odbyć już w kilka dni.

Kurs CNC – czym zajmuje się i gdzie znajdzie zatrudnienie operator maszyn CNC?

Absolwent pierwszego poziomu kursu operator maszyn CNC może zostać zatrudniony na samodzielnym stanowisku pracy związanym z obsługą tokarek i frezarek CNC, czyli maszyn do obróbki skrawaniem sterowanych numerycznie.

Do głównych obowiązków operatora obrabiarek CNC należy prowadzenie i kontrola procesu obróbki:

  • umieszczanie detali wewnątrz maszyny,
  • nadzór nad obróbką CNC,
  • a także kontrola jakości po jej zakończeniu.

Po odbyciu kursu CNC przyszły operator CNC potrafi również odczytywać rysunki wykonawcze i dokonywać drobnych napraw i zmiany ustawień. Operator maszyn CNC umie jednocześnie ocenić, czy maszyna poprawnie wykonuje swoją pracę oraz wychwycić i skorygować ewentualne błędy.

Do jakiej pracy przygotowuje kurs CNC?

Ukończony kurs CNC i pozytywny wynik otrzymany z egzaminu otwiera przed uczestnikami nowe możliwości zawodowe. Po kursie na operatora maszyn CNC możesz ubiegać się o pracę na stanowiskach operatora-programisty obrabiarek skrawających w Polsce i za granicą.

Posiadając uprawnienia CNC, zatrudnienie znajdziesz m.in. w:

  • zakładach produkcyjnych związanych z branżą przemysłu ciężkiego,
  • motoryzacją,
  • przemysłem drogowym
  • oraz wojskowym.

Możesz również rozwinąć swoje umiejętności w mniejszych zakładach i warsztatach wykorzystujących nowoczesne technologie obróbki skrawaniem.

Kurs CNC – Czy warto ukończyć kurs operatora CNC?

Kurs operatora maszyn CNC pozwala istotnie podnieść szanse na rynku prac osobom szukającym zatrudnienia w branżach produkcyjnych i przemysłowych. Dziedziny te rozwijają się bardzo dynamicznie w Polsce i na świecie – firmy poszukują specjalistów, oferują atrakcyjne zarobki i możliwości rozwoju. Kurs CNC jest dobrą inwestycją dla osób, które chciałyby rozpocząć swoją drogę zawodową i zdobyć uprawnienia CNC lub zwiększyć posiadane już kwalifikacje.

Ukończenie kursu operatora maszyn CNC umożliwia także dalszy rozwój kompetencji, zwiększając szansę na ciekawszą i lepiej płatną pracę. Po zdobyciu umiejętności obsługi tokarek i frezarek sterowanych numerycznie można odbyć kurs programowania takich maszyn. Wiedza z obu tych dziedzin jest bardzo przydatna w codziennej pracy profesjonalistów zajmujących się planowaniem pracy i obsługą obrabiarek sterowanych numerycznie.

Jakie możliwości oferuje certyfikat zdobyty po kursie CNC? Praca w Polsce i za granicą

Po kursie CNC zakończonym egzaminem otrzymasz certyfikat wydany przez Polski Instytut Certyfikacji, który jest współmierny z certyfikatem TUV SUD. Dzięki temu świadectwu zdobytych uprawnień CNC pracę operatora-programisty możesz otrzymać również poza Polską, ponieważ certyfikat jest honorowany również przez pozostałe państwa Unii Europejskiej oraz kraje należące do Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

Obsługa maszyn CNC – kurs dla początkujących dostępny dla każdego

Aby zostać operatorem maszyn CNC, nie trzeba spełniać żądnych wstępnych warunków – wystarczy chęć do nauki i poświecenie odpowiedniej ilości czasu. Nasze szkolenie zostało zaplanowane w taki sposób, by nauczyć niezbędnych umiejętności osoby, które nie miały wcześniej do czynienia z obrabiarkami numerycznymi (kurs CNC dla początkujących operatorów). Szkolenie polecane jest także dla wszystkich tych, którzy już pracują z obrabiarkami numerycznymi, chcą jednak uzupełnić i usystematyzować wiedzę, a także zdobyć formalne uprawnienia, niezbędne w zawodzie operatora maszyn CNC.

Kontakt

ADRES:
ul.Wiaduktowa 21
51-317 Wrocław

GODZINY OTWARCIA
pn. - pt. 9:00-17:00


DANE DO PRZELEWU
Akademia Dobrej Jazdy
ul. Bierutowska 1A
51-317 Wrocław

BANK PKO
PL 31 1020 5226 0000 6402 0261 0855

W tytule proszę wpisać imię, nazwisko, datę urodzenia oraz za co dokonywany jest przelew.

W przypadku firm prosimy dodać NIP nabywcy
- potrzebny do wystawienia faktury zgodnie z Dz.U. poz. 1520.

MAPA

Jesteśmy do Waszej dyspozycji: 


Ewelina Miodek

e-mail: akademia.ewelina@gmail.com

tel.: 511451887

Michał Majchrzak

e-mail: akademia.oferty@gmail.com

tel.: 577177696

Leszek Rabsztyn

e-mail: akademia.leszek@gmail.com

tel.: 502025383

Zbigniew Sadowski

e-mail: grupa.akademia@gmail.com

tel.: 690050747