Kurs operatora maszyn CNC

Operator maszyn CNC – szkolenia

Operator maszyn CNC – szkolenia

Szkolenie operatora maszyn CNC dedykujemy osobom, które w swojej codziennej pracy używają bądź będą używać tokarek i frezarek sterowanych numerycznie. Szkolenie ma na celu pokazać pracę przy maszynach CNC, nauczyć wprowadzania zmian w projektach i nadzorować proces obróbki.

Kurs operatora maszyn CNC pozwoli Państwu nabyć praktyczne umiejętności potrzebne w codziennej pracy. Ukończone szkolenie jest dla Państwa gwarancją posiadania wiedzy, umiejętności i kompetencji przewidzianych dla zadań stosowanych w przemyśle oraz zapewni Państwu możliwość samorealizacji na różnych stanowiskach operatorskich.

Wiedza oraz doświadczenie naszych prowadzących, a także nasza współpraca z przemysłem, doprowadziła do stworzenia nowych modułów szkoleniowych. Każdy kurs zbudowaliśmy od podstaw i oparliśmy o nasze, autorskie metody, aby zapewnić Wam, jako przyszłym Operatorom, jak najlepsze doświadczenie edukacyjne.


Kurs CNC – sprzęt szkoleniowy

W Akademii posiadamy między innymi trzyosiowe centrum pionowe, frezarkę oraz tokarkę sterowaną numerycznie. Maszyny i obrabiarki numeryczne CNC, które posiadamy, to pełne urządzenia przemysłowe. Nie są to egzemplarze okrojone do celów szkoleniowych!

Akademia dla Przemysłu jest pierwszym ośrodkiem szkoleniowym, który jednocześnie nie prowadzi procesów produkcji. Dbamy o Państwa komfort zapewniając pełną dostępność procesów szkoleniowych.

Dzięki narzędziom dydaktycznym nasi klienci zgłębią wiedzę z zakresu pracy urządzeń CNC i ich modułów sterowniczych.


Kurs CNC – sprzęt szkoleniowy

Tematyka szkoleń operatora maszyn numerycznych CNC

Tematyka szkoleń operatora maszyn numerycznych CNC

Kurs CNC obejmuje 40 godzin zajęć i podzielony został na:

- moduł teoretyczny – 16 godzin

Podczas tej części szkolenia trenowane są umiejętności czytania rysunku technicznego, omawiana jest wiedza z zakresu budowy maszyn i ich punktów charakterystycznych, obsługi robotów przemysłowych oraz narzędzi wykorzystywanych w obróbce skrawaniem. Uczestnicy zapoznają się również ze strukturą oprogramowania ISO G-kod oraz pulpitem sterowania Sinumerik oraz Fanuc.

- moduł praktyczny – 24 godziny

Podczas zajęć praktycznych omówiona zostanie część BHP oraz podstawowe czynności obsługi obrabiarki i tryby jej pracy. W ramach kursu nasi klienci nauczą się montować narzędzia oraz imadło, w bezpieczny sposób osadzać detal a także wyznaczyć jego punkty charakterystyczne, kontrolować najazdy i odjazdy narzędzia.

W ramach części praktycznej poruszona zostanie również obróbka i praca w różnych trybach obrabiarki.

W części praktycznej szkolenia operator maszyn CNC, kursanci zapoznają się szczegółowo z budową i funkcjonalnościami obrabiarek sterowanych numerycznie. Poznają między innymi zasady działania napędów posuwów, rodzaje uchwytów (wyposażenia mocującego), a także różne sposoby sterowania maszyną.Terminy kursu operatorskiego CNC

25 lutego 2023 r. – szkolenie operatorów maszyn CNC

Szkolenie weekendowe, czas trwania 2x sob.-nd. 8:00 - 16:30.

06 marca 2023 r. - szkolenie operatorów maszyn CNC
Szkolenie poranne, pon. - pt. 08:00 - 15:00

Terminy kursu operatorskiego CNC

Egzamin

W ostatnim dniu szkolenia zostanie przeprowadzony egzamin. Certyfikacja odbędzie się w oparciu o normę PN-EN ISO/IEC 17024:2012.

Po zdanym egzaminie uczestnik otrzyma certyfikat wydany przez Polski Instytut Certyfikacji, honorowany w krajach Unii Europejskiej oraz Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

Koszt egzaminu wynosi 200 zł i nie jest wliczony w cenę kursu.

Egzamin

Operator CNC – czym się zajmuje i gdzie znajdzie zatrudnienie?

Absolwent kursu operator maszyn CNC może zostać zatrudniony na samodzielnym stanowisku pracy związanym z obsługą tokarek i frezarek CNC, czyli maszyn do obróbki skrawaniem sterowanych numerycznie.

Do głównych obowiązków operatora obrabiarek CNC należy prowadzenie i kontrola procesu obróbki: umieszczanie detali wewnątrz maszyny, nadzór nad obróbką, a także kontrola jakości po jej zakończeniu. Po odbyciu kursu przyszły operator CNC potrafi również odczytywać rysunki wykonawcze i dokonywać drobnych napraw i zmiany ustawień. Operator CNC umie jednocześnie ocenić, czy maszyna poprawnie wykonuje swoją pracę oraz wychwycić i skorygować ewentualne błędy.

Dlaczego warto ukończyć kurs operatora CNC?

Kurs operatora maszyn CNC pozwala istotnie podnieść szanse na rynku prac osobom szukającym zatrudnienia w branżach produkcyjnych i przemysłowych. Dziedziny te rozwijają się bardzo dynamicznie w Polsce i na świecie – firmy poszukują specjalistów, oferują atrakcyjne zarobki i możliwości rozwoju. Kurs CNC jest dobrą inwestycją dla osób, które chciałyby rozpocząć swoją drogę zawodową lub zwiększyć posiadane już kwalifikacje.

Ukończenie kursu operatora maszyn CNC umożliwia także dalszy rozwój kompetencji, zwiększając szansę na ciekawszą i lepiej płatną pracę. Po zdobyciu umiejętności obsługi tokarek i frezarek sterowanych numerycznie można odbyć kurs programowania takich maszyn. Wiedza z obu tych dziedzin jest bardzo przydatna w codziennej pracy profesjonalistów zajmujących się planowaniem pracy i obsługą obrabiarek sterowanych numerycznie.

Obsługa maszyn CNC – kurs dostępny dla każdego

Aby zostać operatorem maszyn CNC, nie trzeba spełniać żądnych wstępnych warunków – wystarczy chęć do nauki i poświecenie odpowiedniej ilości czasu. Nasze szkolenie zostało zaplanowane w taki sposób, by nauczyć niezbędnych umiejętności osoby, które nie miały wcześniej do czynienia z obrabiarkami numerycznymi (kurs CNC dla początkujących operatorów). Szkolenie polecane jest także dla wszystkich tych, którzy już pracują z obrabiarkami numerycznymi, chcą jednak uzupełnić i usystematyzować wiedzę, a także zdobyć formalne uprawnienia, niezbędne w zawodzie operatora CNC.


Kontakt

Jesteśmy do Waszej dyspozycji: 


Ewelina Miodek

akademia.ewelina@gmail.com
511451887

Michał Majchrzak

akademia.oferty@gmail.com
577177696

Leszek Rabsztyn

akademia.leszek@gmail.com
502025383

Zbigniew Sadowski

grupa.akademia@gmail.com
690050747

ADRES:
ul.Wiaduktowa 21
51-317 Wrocław

GODZINY OTWARCIA
pn. - pt. 9:00-17:00


DANE DO PRZELEWU
Akademia Dobrej Jazdy
ul. Bierutowska 1A
51-317 Wrocław

BANK PKO
PL 31 1020 5226 0000 6402 0261 0855

W tytule proszę wpisać imię, nazwisko, datę urodzenia oraz za co dokonywany jest przelew.

W przypadku firm prosimy dodać NIP nabywcy
- potrzebny do wystawienia faktury zgodnie z Dz.U. poz. 1520.

MAPA