phone icon search icon
secondary menu iconsecondary menu icon

MENU

secondary menu icon secondary menu icon

Kurs Operator – programista maszyn CNC – poziom 1

BESTSELLER
PROMOCJA

Kurs Operator – programista maszyn CNC – poziom 1

Cena zawiera szkolenie teoretyczne i praktyczne, materiały szkoleniowe, egzamin, obiad oraz serwis kawowy.
Zajęcia teoretyczne: 8h; wykłady.
Zajęcia praktyczne: 32h;
Sprzęt szkoleniowy: centrum pionowe BACA R1000 ze sterowaniem Sinumerik 828D,
tokarka Venus 200 ze sterowaniem Fanuc 0i
Pomoce dydaktyczne: skrypty szkoleniowe
Wymagania: 18 lat

Najbliższe terminy

Opinie klientów

Oliwia PadrewskaOliwia Padrewska
13:36 27 Dec 23
mogę polecić
SŁAWKOSŁAWKO
20:27 29 Nov 23
Najlepszy kurs na jakim byłem,instruktor Michał dobrze przekazuje swoja wiedze .Dziękujemy za kurs--ekipa z valmet Jelenia Góra
Pablo EscobarPablo Escobar
13:16 20 Jun 23
Bardzo dobrze poprowadzone kursy, zajebista atmosfera, na pewno jeszcze odwiedzę to miejsce w celu nabycia nowej wiedzy.Panowanie robicie zajebistą robotę
ihor martyniukihor martyniuk
11:28 21 Mar 23
Ukończyłem kurs programowania robotów przemysłowych. Z kursu jestem bardzo zadowolony. Trener, który mnie szkolił, jest prawdziwym zawodowcem w swojej dziedzinie. Wszystkim polecam ten kurs.
Artur KowalczykArtur Kowalczyk
09:43 07 Feb 23
Super szkolenie z programowania robotów przemysłowych. Pan Bartosz najlepszy wykładowca wszystko wyjaśnia. Podejście indywidualne do każdego ucznia. Polecam
Artur ZałęcznyArtur Załęczny
06:12 31 Jan 23
Super szkolenie z programowania robotów przemysłowych w tym spawalniczych. Super instruktor Bartosz i cała organizacja. Polecam!
js_loader

Kurs operator – programista CNC – kluczowe informacje

 • Od podstaw przygotujemy cię do samodzielnej pracy na dynamicznie rozwijającym się rynku na stanowisku operatora-programisty maszyn CNC
 • 40 godzin zajęć dydaktycznych przepełnionych wiedzą, przekazywaną przez samych specjalistów z wieloletnim stażem w przemyśle — z czego 8 godzin zajęć teoretycznych a 32 godziny zajęć praktycznych. Stawiamy na praktykę, dzięki której z powodzeniem odnajdziesz się na rynku pracy.
 • W trakcie programu kursu nauczymy cię prawidłowej interpretacji rysunków technicznych, obsługi najpopularniejszych systemów sterowania maszyn CNC, programowania obrabiarek CNC i wiele więcej!
 • Zajęcia zawsze odbywają się w określonym wcześniej terminie, niezależnie od liczby uczestników zapisanych na dane spotkania.
 • Kurs CNC prowadzimy w systemie weekendowym oraz w systemie tygodniowym – sam wybierzesz wygodne dla ciebie terminy, w których zrealizujesz swoje zajęcia.
 • Dajemy możliwość indywidualnego zaplanowania cyklu zajęć, jeżeli będziesz tego potrzebował — po prostu daj nam znać!
 • Po zakończeniu szkolenia CNC i zdanym egzaminie certyfikującym (zgodnie z normą PN EN 17024:2012), otrzymasz certyfikat wydany przez Polski Instytut Certyfikacji, który honorowany jest nie tylko w całej EUROPIE, ale też krajach Ameryki Północnej i Południowej.

Kurs programowania CNC – zajęcia teoretyczne i praktyczne

Czas trwania szkolenia – 40h dydaktycznych. Szkolenie jest przeznaczone dla wszystkich zainteresowanych osób, nawet tych, które nigdy wcześnie nie miały styczności z maszynami CNC. Ponadto na szkolenia zapraszamy inżynierów, pracowników utrzymania ruchu, programistów i operatorów.

Podczas tej części szkolenia trenowane są umiejętności czytania rysunku technicznego, omawiana jest wiedza z zakresu budowy maszyn i ich punktów charakterystycznych, obsługi maszyn CNC oraz narzędzi wykorzystywanych w obróbce skrawaniem. Uczestnicy zapoznają się również ze strukturą oprogramowania ISO G-kod oraz pulpitem sterowania

W części praktycznej szkolenia operator maszyn CNC, kursanci zapoznają się szczegółowo z budową i funkcjonalnościami obrabiarek sterowanych numerycznie. Poznają między innymi zasady działania napędów posuwów, rodzaje uchwytów (wyposażenia mocującego), a także różne sposoby sterowania maszyną.

Plan kursów – programowanie CNC

Szkolenia prowadzimy w systemie weekendowym oraz w systemie tygodniowym;

 1. Szkolenia tygodniowe:
  Od poniedziałku do piątku od godz. 8:00
 2. Szkolenia weekendowe:
  Dwa weekendy (sobota, niedziela) od godz. 8.00

  Jednocześnie istnieje możliwość zaplanowania indywidualnego cyklu zajęć.

Kurs operator-programista CNC – zapis na szkolenie

Zapisu na szkolenie możecie Państwo dokonać w następujący sposób:

 • na naszej stronie internetowej,
 • telefonicznie,
 • osobiście w ośrodku

Kurs programista CNC – Wymagania wstępne

Szkolenie OPERATOR PROGRAMISTA MASZYN CNC może rozpocząć osoba, która ukończyła 18 rok życia i posiada minimalną znajomość obsługi komputera

Nasze szkolenie zostało zaplanowane w taki sposób, by nauczyć niezbędnych umiejętności osoby, które nie miały wcześniej do czynienia z obrabiarkami numerycznymi (kurs CNC dla początkujących operatorów). 

Szkolenie polecane jest także dla wszystkich tych, którzy już pracują z obrabiarkami numerycznymi, chcą jednak uzupełnić i usystematyzować wiedzę, a także zdobyć formalne uprawnienia, niezbędne w zawodzie operatora maszyn CNC.

Kurs operator-programista
CNC – Sprzęt szkoleniowy

Na naszym wyposażeniu są tokarka oraz 3 osiowe centrum pionowe ze sterownikami Sinumerik 828D oraz Fanuc 0i Manual Guide.

Nasz warsztat umożliwia realizację zajęć praktycznych odzwierciedlając zadania wykonywane podczas procesów produkcji.

Akademia dla Przemysłu jest pierwszym ośrodkiem szkoleniowym, który jednocześnie nie prowadzi procesów produkcji. Dbamy o Państwa komfort zapewniając pełną dostępność procesów szkoleniowych.

Dzięki narzędziom dydaktycznym nasi klienci zgłębią wiedzę z zakresu pracy urządzeń CNC i ich modułów sterowniczych.

Kurs CNC – cel szkolenia

Każda osoba, która ukończy szkolenie:

 1. Zna i stosuje zasady BHP obowiązujące na stanowisku pracy operatora CNC.
 2. Zna obsługę sterowników maszyn CNC
 3. Potrafi zamontować i sprawdzić poprawność montażu przyrządów technologicznych. 
 4. Potrafi dodać, usunąć lub wymienić narzędzie w maszynie oraz dokonać jego pomiaru.
 5. Potrafi dokonać pomiaru przedmiotu obrabianego, wyznaczać przesunięcia punktów zerowych.
 6. Potrafi czytać rysunek techniczny
 7. Potrafi stworzyć, przetestować i poprawić programy obróbki.
 8. Potrafi samodzielnie rozwiązywać proste problemy wynikające z realizacji zadań operatora.
 9. Dba o bezpieczeństwo w miejscu pracy i poprawną obsługę maszyny

Skrócony plan kursu CNC

 • Charakterystyka maszyn CNC;
 • Bezpieczeństwo i higiena pracy;
 • Charakterystyka obróbki skrawaniem;
 • Rysunek techniczny,
 • Obsługa sterowników maszyn CNC
 • Tworzenie programów na symulatorach;
 • Obsługa maszyn CNC;
 • Montaż i sprawdzanie poprawności montażu przyrządów technologicznych;
 • Testowanie i realizacja programów obróbki;

Egzamin po kursie programisty CNC

Po zakończonym szkoleniu zostanie przeprowadzony egzamin certyfikacyjny przez Jednostkę Certyfikującą Osoby zgodnie z normą PN EN 17024:2012.

Po egzaminie uczestnicy szkolenia otrzymają certyfikat honorowany w całej EUROPIE oraz krajach Ameryki północnej i południowe. Certyfikat jest wydawany w języku polskim i angielskim.


Ile kosztuje kurs operatora CNC?

Cena kursu operatora CNC jest zwykle uzależniona od wybranej formy zajęć, poziomu trudności i ośrodka szkoleniowego. Koszt może być też różny w różnych miastach Polski. Kurs CNC na poziomie pierwszym kosztuje w naszej Akademii jedynie 2 000 zł. Oferujemy zarówno szkolenia poranne (w dni robocze od godziny 8:00), jak i weekendowe (sobota niedziela, zajęcia od godziny 8:00).

Ile trwa kurs na maszyny CNC?

Kurs operatora CNC można ukończyć w relatywnie krótkim czasie. Nasze zajęcia (zarówno te w tygodniu, jak i weekendowe) układamy w wygodny grafik, dzięki czemu zdobywanie uprawnień CNC nie przedłuża się miesiącami (co szczególnie docenią osoby, które chcą jak najszybciej zdobyć pracę w zawodzie). Ponieważ zajęcia teoretyczne i praktyczne trwają łącznie 40 godzin, kurs operatora maszyn CNC można odbyć już w kilka dni.

Kurs CNC – czym zajmuje się i gdzie znajdzie zatrudnienie operator maszyn CNC?

Absolwent pierwszego poziomu kursu operator maszyn CNC może zostać zatrudniony na samodzielnym stanowisku pracy związanym z obsługą tokarek i frezarek CNC, czyli maszyn do obróbki skrawaniem sterowanych numerycznie.

Do głównych obowiązków operatora obrabiarek CNC należy prowadzenie i kontrola procesu obróbki:

 • umieszczanie detali wewnątrz maszyny,
 • nadzór nad obróbką CNC,
 • a także kontrola jakości po jej zakończeniu.

Po odbyciu kursu CNC przyszły operator CNC potrafi również odczytywać rysunki wykonawcze i dokonywać drobnych napraw i zmiany ustawień. Operator maszyn CNC umie jednocześnie ocenić, czy maszyna poprawnie wykonuje swoją pracę oraz wychwycić i skorygować ewentualne błędy.

Do jakiej pracy przygotowuje kurs CNC?

Ukończony kurs CNC i pozytywny wynik otrzymany z egzaminu otwiera przed uczestnikami nowe możliwości zawodowe. Po kursie na operatora maszyn CNC możesz ubiegać się o pracę na stanowiskach operatora-programisty obrabiarek skrawających w Polsce i za granicą.

Posiadając uprawnienia CNC, zatrudnienie znajdziesz m.in. w:

 • zakładach produkcyjnych związanych z branżą przemysłu ciężkiego,
 • motoryzacją,
 • przemysłem drogowym
 • oraz wojskowym.

Możesz również rozwinąć swoje umiejętności w mniejszych zakładach i warsztatach wykorzystujących nowoczesne technologie obróbki skrawaniem.

Kurs CNC – Czy warto ukończyć kurs operatora CNC?

Kurs operatora maszyn CNC pozwala istotnie podnieść szanse na rynku prac osobom szukającym zatrudnienia w branżach produkcyjnych i przemysłowych. Dziedziny te rozwijają się bardzo dynamicznie w Polsce i na świecie – firmy poszukują specjalistów, oferują atrakcyjne zarobki i możliwości rozwoju. Kurs CNC jest dobrą inwestycją dla osób, które chciałyby rozpocząć swoją drogę zawodową i zdobyć uprawnienia CNC lub zwiększyć posiadane już kwalifikacje.

Ukończenie kursu operatora maszyn CNC umożliwia także dalszy rozwój kompetencji, zwiększając szansę na ciekawszą i lepiej płatną pracę. Po zdobyciu umiejętności obsługi tokarek i frezarek sterowanych numerycznie można odbyć kurs programowania takich maszyn. Wiedza z obu tych dziedzin jest bardzo przydatna w codziennej pracy profesjonalistów zajmujących się planowaniem pracy i obsługą obrabiarek sterowanych numerycznie.

Jakie możliwości oferuje certyfikat zdobyty po kursie CNC? Praca w Polsce i za granicą

Po kursie CNC zakończonym egzaminem otrzymasz certyfikat wydany przez Polski Instytut Certyfikacji, który jest współmierny z certyfikatem TUV SUD. 

Dzięki temu świadectwu zdobytych uprawnień CNC pracę operatora-programisty możesz otrzymać również poza Polską, ponieważ certyfikat jest honorowany również przez pozostałe państwa Unii Europejskiej oraz kraje należące do Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

Zobacz też inne kursy:

Kurs operatora frezarki CNC | Kurs tokarki CNC | Kurs technolog CNC

FAQ

Czy nauka na CNC jest trudna?

Nauka obsługi maszyn CNC może być wymagająca, zwłaszcza dla osób bez wcześniejszego doświadczenia technicznego. Jednak nasze kursy są zaprojektowane tak, aby były dostępne dla wszystkich, niezależnie od poziomu zaawansowania. Doświadczona kadra instruktorów oraz duża ilość zajęć praktycznych pomagają uczestnikom szybko przyswoić niezbędną wiedzę i umiejętności.

Czy można pracować na CNC bez kursu?

Aby pracować jako operator lub programista maszyn CNC, zazwyczaj wymagane jest ukończenie specjalistycznego kursu. Nasz kurs zapewnia niezbędne teoretyczne i praktyczne przygotowanie oraz formalne uprawnienia wymagane przez pracodawców.

Ośrodki

wiaduktowa 21 wroclaw

Wiaduktowa 21, Wrocław

poniedziałek 9:00-17:00
wtorek 9:00-17:00
środa 9:00-17:00
czwartek 10:00-17:00
piątek 9:00-17:00

map pointer icon

Bierutowska 1a, Wrocław

poniedziałek 10:00-16:00
wtorek 9:00-17:00
środa 9:00-17:00
czwartek 10:00-17:00
piątek 9:00-17:00

map pointer icon

Sienkiewicza 128, Wrocław

poniedziałek 10:00-17:00
wtorek 9:00-17:00
środa 9:00-17:00
czwartek 9:00-17:00
piątek 9:00-17:00

map pointer icon

Wpisy na blogu