Kurs programista robotów przemysłowych - poziom 1

Terminy szkoleń kursu programowania robotów przemysłowych

Kurs programowania robotów przemysłowych we Wrocławiu odbywa się w dniach:

27.10.2023 r. - Szkolenie weekendowe, czas trwania pt, sob nd. w godz 8:00 - 16:00

18.11.2023 r. - Szkolenie weekendowe, czas trwania pt, sob nd. w godz 8:00 - 16:00

02.12.2023 r. - Szkolenie weekendowe, czas trwania pt, sob nd. w godz 8:00 - 16:00

Terminy szkoleń kursu programowania robotów przemysłowych

Szkolenia z programowania robotów przemysłowych

Akademia dla Przemysłu oferuje pierwsze we Wrocławiu kursy do obsługi i programowania robotów przemysłowych. Naszą ofertę dedykujemy osobom, chcącym zostać programistą robotów przemysłowych - pracować z robotami, zapoznać się z ich działaniem i obsługą.

Serdecznie zapraszamy na szkolenie z zakresu programowania robotów przemysłowych: 

Dzięki Naszemu wieloletniemu doświadczeniu oraz współpracy ze specjalistami związanymi z przemysłem 4.0 opracowaliśmy autorskie metody realizacji zajęć edukacyjnych, oraz określiliśmy precyzyjnie zadania przyszłych programistów robotów, oraz maszyn przemysłowych między innymi dla kompleksowej obsługi operatorów robotów spawalniczych.

Rozwiązania, które proponujemy, pozwolą uczestnikom zajęć na zdobycie specjalistycznej wiedzy odpowiadającej oczekiwaniom każdego klienta. Jako jedyni zapewniamy Państwu dostęp do różnych marek robotów w ramach jednego kursu programowania robotów przemysłowych.


Szkolenia z programowania robotów przemysłowych

Sprzęt szkoleniowy na kursie programowania robotów przemysłowych

Sprzęt szkoleniowy na kursie programowania robotów przemysłowych

Na naszym wyposażeniu są roboty firmy KUKA, ABB oraz FANUC. Wszystkie roboty przemysłowe posiadają nowoczesne systemy sterowania stosowane na liniach produkcyjnych w wielu zakładach.

Nasze roboty szkoleniowe wyposażone są w różnego rodzaju chwytaki umożliwiające naukę manipulowania detalami oraz w osprzęt spawalniczy umożliwiający naukę obsługi robota jako zaprogramowanego urządzenia spawalniczego.

Roboty przemysłowe KUKA oraz ABB są szeroko wykorzystywane w zakładach produkcyjnych na całym świecie. Obie marki produkują innowacyjne rozwiązania odpowiadające na potrzeby Industry 4.0, czyli współczesnej, cyfrowej rewolucji przemysłowej. Podczas kursu w Akademii Dla Przemysłu zapoznasz się z robotami przemysłowymi o różnym udźwigu i zasięgu, poznasz zasady, na jakich pracują i zdobędziesz umiejętności potrzebne do ich skutecznej obsługi w zakładach produkcyjnych różnych branż.

Podczas naszego kursu programowania robotów przemysłowych zapoznasz się także z robotami marki FANUC – jednego z największych światowych producentów automatyki przemysłowej.
Tematyka szkoleń z programowania robotów przemysłowych

Tematyka szkoleń z programowania robotów przemysłowych

Szkolenie programowania robotów przemysłowych obejmuje 24 godziny zajęć, podczas których poznasz zasady pracy z robotami KUKA, ABB, FANUC.

Ramowy program szkolenia z programowania robotów przemysłowych:

  • bezpieczeństwo pracy z robotem,
  • obsługa systemu robota,
  • wiedza z zakresu układów współrzędnych,
  • przesuw ręczny robota,
  • pomiar obrabianego przedmiotu,
  • podstawy programowania ruchów,
  • wstawianie, usuwanie i korygowanie punktów,
  • przegląd podstawowego programowania logiki,
  • praca w trybie automatycznym,
  • archiwizacja projektów.

W naszych salach szkoleniowych znajdziesz roboty przemysłowe i maszyny produkcyjne najwyższej klasy, wyposażone w najnowsze oprogramowanie. Swoje umiejętności będziesz mógł szlifować na innowacyjnych symulatorach sterowania i integracji robotów.

Praktyczny wymiar kursu programowania robotów pozwoli Ci zapoznać się z mechanizmami działania systemów, nauczyć się obsługi panelu sterującego, diagnostyki błędów i wreszcie podstaw programowania robotów oraz kierowania ich pracą.

Programowanie robotów przemysłowych - egzamin

W ostatnim dniu szkolenia z programowania robotów przemysłowych zostanie przeprowadzony egzamin. Certyfikacja odbędzie się w oparciu o normę PN-EN ISO/IEC 17024:2012.

Po zdanym egzaminie uczestnik otrzyma certyfikat wydany przez Polski Instytut Certyfikacji, honorowany w krajach Unii Europejskiej oraz Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

Koszt egzaminu wynosi 200 zł i nie jest wliczony w cenę szkolenia.

Programowanie robotów przemysłowych - egzamin

Dlaczego warto zostać programistą robotów przemysłowych?

Po ukończeniu szkolenia z programowania robotów przemysłowych na poziomie pierwszym możliwe jest podjęcie pracy jako programista robotów przemysłowych w zakładach produkcyjnych różnych branż, wykorzystujących najnowsze rozwiązania automatyki. Programiści maszyn są dziś poszukiwani przez pracodawców, a zawód ten jest bardzo dobrze opłacany. Oferowany przez nas kurs programowania robotów przemysłowych ABB, KUKA i FANUC kończy się uzyskaniem certyfikatu honorowanego w większości krajów UE i Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Otwiera to szerokie perspektywy zawodowe również za granicą.

Kurs z programowania robotów przemysłowych jest relatywnie tani – zwraca się już po kilku tygodniach po rozpoczęciu pracy na stanowisku programisty.

Kto może rozpocząć kurs programowania robotów przemysłowych?

Aby rozpocząć szkolenie z robotów przemysłowych na poziomie pierwszym, nie trzeba spełniać żadnych dodatkowych warunków. Nie jest wymagane wykształcenie techniczne, ani doświadczenie w branży przemysłowej. Programistą robotów przemysłowych może zostać każdy, kto ukończył 18 lat i ma chęci do nauki. Zrobotyzowane stanowiska przemysłowe mogą wydawać się skomplikowane, jednak realizując kurs z dobrze ułożonym programem nauczania, można szybko zdobyć potrzebne umiejętności.

Kursy w Akademii prowadzą inżynierowie z wieloletnią praktyką, którzy są prawdziwymi pasjonatami nowych technologii w przemyśle. W naszych szeregach znajdują się naukowcy, autorzy opracowań i książek branżowych oraz eksperci i konsultanci współpracujący z instytucjami państwowymi. Gwarantujemy skuteczną naukę nowych kompetencji, w przystępnej formie i przyjaznej atmosferze.

Kontakt

ADRES:
ul.Wiaduktowa 21
51-317 Wrocław

GODZINY OTWARCIA
pn. - pt. 9:00-17:00


DANE DO PRZELEWU
Akademia Dobrej Jazdy
ul. Bierutowska 1A
51-317 Wrocław

BANK PKO
PL 31 1020 5226 0000 6402 0261 0855

W tytule proszę wpisać imię, nazwisko, datę urodzenia oraz za co dokonywany jest przelew.

W przypadku firm prosimy dodać NIP nabywcy
- potrzebny do wystawienia faktury zgodnie z Dz.U. poz. 1520.

MAPA

Jesteśmy do Waszej dyspozycji: 


Ewelina Miodek

e-mail: akademia.ewelina@gmail.com

tel.: 511451887

Michał Majchrzak

e-mail: akademia.oferty@gmail.com

tel.: 577177696

Leszek Rabsztyn

e-mail: akademia.leszek@gmail.com

tel.: 502025383

Zbigniew Sadowski

e-mail: grupa.akademia@gmail.com

tel.: 690050747