Kurs programista robotów przemysłowych - poziom 1

Szkolenia z programowania robotów

Akademia dla Przemysłu oferuje pierwsze we Wrocławiu kursy do obsługi robotów przemysłowych. Naszą ofertę dedykujemy osobom, chcącym pracować z robotami, zapoznać się z ich działaniem i obsługą.

Serdecznie zapraszamy na szkolenie z zakresu programowania robotów przemysłowych KUKA oraz ABB.

Dzięki Naszemu wieloletniemu doświadczeniu oraz współpracy ze specjalistami związanymi z przemysłem 4.0 opracowaliśmy autorskie metody realizacji zajęć edukacyjnych oraz określiliśmy precyzyjnie zadania przyszłych programistów robotów oraz maszyn przemysłowych między innymi dla kompleksowej obsługi operatorów robotów spawalniczych.

Rozwiązania , które proponujemy, pozwolą uczestnikom zajęć na zdobycie specjalistycznej wiedzy odpowiadającej oczekiwaniom każdego klienta. Jako jedyni zapewniamy Państwu dostęp do różnych marek robotów w ramach jednego kursu programowania robotów.


Szkolenia z programowania robotów

Sprzęt szkoleniowy - roboty przemysłowe KUKA oraz ABB

Sprzęt szkoleniowy - roboty przemysłowe KUKA oraz ABB

Na naszym wyposażeniu są roboty firmy KUKA oraz ABB. Wszystkie roboty posiadają nowoczesne systemy sterowania stosowane na liniach produkcyjnych w wielu zakładach.

Nasze roboty szkoleniowe wyposażone są w różnego rodzaju chwytaki umożliwiające naukę manipulowania detalami oraz w osprzęt spawalniczy umożliwiający naukę obsługi robota jako zaprogramowanego urządzenia spawalniczego.

Roboty przemysłowe KUKA oraz ABB są szeroko wykorzystywane w zakładach produkcyjnych na całym świecie. Obie marki produkują innowacyjne rozwiązania odpowiadające na potrzeby Industry 4.0, czyli współczesnej, cyfrowej rewolucji przemysłowej. Podczas kursu w Akademii Dla Przemysłu zapoznasz się z robotami przemysłowymi o różnym udźwigu i zasięgu, poznasz zasady, na jakich pracują i zdobędziesz umiejętności potrzebne do ich skutecznej obsługi w zakładach produkcyjnych różnych branż.

Podczas naszego kursu programowania robotów przemysłowych zapoznasz się także z robotami marki FANUC – jednego z największych światowych producentów automatyki przemysłowej.
Tematyka szkoleń z programowania robotów

Tematyka szkoleń z programowania robotów

Szkolenie obejmuje 24 godziny zajęć podczas których poznasz zasady pracy z robotami KUKA, ABB, FANUC.

Ramowy program szkolenia z robotów:

  • bezpieczeństwo pracy z robotem,
  • obsługa systemu robota,
  • wiedza z zakresu układów współrzędnych,
  • przesuw ręczny robota,
  • pomiar obrabianego przedmiotu,
  • podstawy programowania ruchów,
  • wstawianie, usuwanie i korygowanie punktów,
  • przegląd podstawowego programowania logiki,
  • praca w trybie automatycznym,
  • archiwizacja projektów.

W naszych salach szkoleniowych znajdziesz roboty przemysłowe i maszyny produkcyjne najwyższej klasy, wyposażone w najnowsze oprogramowanie. Swoje umiejętności będziesz mógł szlifować na innowacyjnych symulatorach sterowania i integracji robotów.

Praktyczny wymiar kursu pozwoli Ci zapoznać się z mechanizmami działania systemów, nauczyć się obsługi panelu sterującego, diagnostyki błędów i wreszcie podstaw programowania robotów oraz kierowania ich pracą.

Terminy szkoleń

18 listopada 2022 r. - szkolenie programistów robotów przemysłowych

Szkolenie weekendowe, czas trwania pt, sob nd. w godz 8:00 - 16:00

Terminy szkoleń

Egzamin

W ostatnim dniu szkolenia zostanie przeprowadzony egzamin. Certyfikacja odbędzie się w oparciu o normę PN-EN ISO/IEC 17024:2012.

Po zdanym egzaminie uczestnik otrzyma certyfikat wydany przez Polski Instytut Certyfikacji, honorowany w krajach Unii Europejskiej oraz Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

Koszt egzaminu wynosi 200 zł i nie jest wliczony w cenę szkolenia.

Egzamin

Dlaczego warto zostać programistą robotów przemysłowych?

Po ukończeniu szkolenia z programowania robotów przemysłowych na poziomie pierwszym możliwe jest podjęcie pracy w zakładach produkcyjnych różnych branż, wykorzystujących najnowsze rozwiązania automatyki. Programiści maszyn są dziś poszukiwani przez pracodawców, a zawód ten jest bardzo dobrze opłacany. Oferowany przez nas kurs programowania robotów przemysłowych ABB, KUKA i FANUC kończy się uzyskaniem certyfikatu honorowanego w większości krajów UE i Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Otwiera to szerokie perspektywy zawodowe również za granicą.

Kurs z programowania robotów przemysłowych jest relatywnie tani – zwraca się już po kilku tygodniach po rozpoczęciu pracy na stanowisku programisty.

Kto może rozpocząć kurs programowania robotów ABB, KUKA, FANUC?

Aby rozpocząć szkolenie z robotów przemysłowych na poziomie pierwszym, nie trzeba spełniać żadnych dodatkowych warunków. Nie jest wymagane wykształcenie techniczne, ani doświadczenie w branży przemysłowej. Programistą robotów może zostać każdy, kto ukończył 18 lat i ma chęci do nauki. Zrobotyzowane stanowiska przemysłowe mogą wydawać się skomplikowane, jednak realizując kurs z dobrze ułożonym programem nauczania, można szybko zdobyć potrzebne umiejętności.

Kursy w Akademii prowadzą inżynierowie z wieloletnią praktyką, którzy są prawdziwymi pasjonatami nowych technologii w przemyśle. W naszych szeregach znajdują się naukowcy, autorzy opracowań i książek branżowych oraz eksperci i konsultanci współpracujący z instytucjami państwowymi. Gwarantujemy skuteczną naukę nowych kompetencji, w przystępnej formie i przyjaznej atmosferze.

 

Kontakt

Jesteśmy do Waszej dyspozycji: 


Ewelina Miodek

akademia.ewelina@gmail.com
511451887

Michał Majchrzak

akademia.oferty@gmail.com
577177696

Leszek Rabsztyn

akademia.leszek@gmail.com
502025383

Zbigniew Sadowski

grupa.akademia@gmail.com
690050747

ADRES:
ul.Wiaduktowa 21
51-317 Wrocław

GODZINY OTWARCIA
pn. - pt. 9:00-17:00


DANE DO PRZELEWU
Akademia Dobrej Jazdy
ul. Bierutowska 1A
51-317 Wrocław

BANK PKO
PL 31 1020 5226 0000 6402 0261 0855

W tytule proszę wpisać imię, nazwisko, datę urodzenia oraz za co dokonywany jest przelew.

W przypadku firm prosimy dodać NIP nabywcy
- potrzebny do wystawienia faktury zgodnie z Dz.U. poz. 1520.

MAPA